Hakkımızda Başkanın Mesajı Üyeler Duyurular Faydalı Bilgiler İletişim
 

Bursa Yemek Sanayicileri Derneği

Toplum sağlığını doğrudan ilgilendiren bir sektörde faaliyet gösteriyor olmamızdan dolayı, üreticiler için sorumluluk bilincini geliştirmeye çalışmak ve beraberinde tüketicilerimizi bilinçlendirmek için 2003 yılından bu güne Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD) olarak sürdürdüğümüz faaliyetlerimize 2006 yılından bu yana federasyonumuz YESİDEF çatısı altında da devam etmekteyiz.

BUYSAD Bursa Yemek Sanayicileri Derneği üyeleri, Bursa’da sektörün yaklaşık %85’ine hakim olmakla birlikte,“merdiven altı” olarak tabir edilen ve üretimin hangi koşullarda yapıldığı bilinmeyen firmalardan hizmet alımı yapan şirketlerin halen var olması toplum sağlığı için ciddi tehdit oluşturmaya devam etmektedir. Kaliteden ödün vererek, kullanılan malzemeden eksiltip fiyat düşürerek, sağlıksız koşullarda, hijyen ve sanitasyon şartlarına dikkat etmeden fiziki ve teknik yeterliliği olmayan ruhsatsız yerlerde üretim yaparak sektörde var olan firmalara karşı tüketici bilincinin geliştirilmesi ve tüketicinin yemek aldığı işletmeyi yerinde denetim yaparak takip etmesi ve bunun sonucunda da sağlıklı beslenmeye yönelik çalışmalara destek vermesi gerektiğine inanıyoruz. Böylece piyasa da ki bu haksız rekabetin önüne geçileceğini ve herkesin insani hakkı olan sağlıklı beslenme ölçütlerinin oluşturulabilineceğini düşünüyoruz.

Buradan yola çıkarak Bursa Yemek Sanayicileri Derneği olarak; kuruluş amacımızı benimseyen, haksız rekabet yaratmayan, ürün, üretim ve hizmet kalitesini belli bir çizginin üzerinde tutan ve her geçen gün yeni yatırımlar yaparak çıtayı yükselten, finans gücü yüksek, kaliteli ve hijyen koşullarına uygun üretim yapma bilinci gelişmiş firmalarımız ile çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz.

AB uyum süreci çerçevesinde yemek firmalarının Gıda güvenliği ve Hijyen koşulları ile yeni gıda yasası ve Türk gıda kodeksine uygun üretim yapmalarını ve gelecek hedeflerine ulaşmalarını sağlarken aynı zamanda da bilinçli müşteri portföyü yaratmaya çalışıyoruz.

Gıda sektörünün gelişimi için her geçen gün yeni projeler üretiyor ve bunların uygulanabilmesi için çalışıyor, sektörel her türlü yatırım ve gelişimi destekliyoruz. Teknolojik yenilikleri takip eden, günü yakalayan ve yaratıcılık, istikrar, devamlılık ve kararlılığı olan yemek sanayicileri ile yolumuza emin adımlar ile devam ediyoruz. Hedefimiz her zaman daha ileriye gitmek ve toplumun sağlığını etkileyen tüm yanlışları düzeltebilmektir. Ortak vizyonda buluşarak sektörümüzü hak ettiği yere taşımak prensibiyle çalışmalarımız devam etmektedir.

Saygılarımızla,

BURSA YEMEK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
(BUYSAD)
Yönetim Kurulu Üyeleri

 

[ Dernek Tüzüğü İçin Tıklayınız ]


 

 
Ana Sayfa  -  Hakkımızda  -  Başkanın Mesajı  -  Üyeler  -  Duyurular  -  Faydalı Bilgiler  -  İletişim